Peygamber Efendimizin Dilinden Deccal

5439 izlenme21 Eylül 2017
Reklamlar
DECCAL NEDİR ?

Deccal kelimesi pek çok kişi için bir anlam taşımaz. Çünkü insanların büyük bir bölümü bu konuda çok sınırlı bilgiye sahiptir, hatta bu kavramı hiç duymamışlardır. Oysa Deccal, Peygamberimiz (sav)'in kıyamet gününün yaklaştığına işaret eden hadislerinde, hakkında çok fazla detay verilen son derece önemli bir kavramdır. Bu yazının amacı da Deccal'i hadislerde bildirilen tüm özellikleriyle tarif etmek, Peygamberimiz (sav)in dikkat çektiği bu şeytani gücün yakından tanınmasına vesile olmaktır.

Deccal ahir zamanda (dünyanın son devirlerinde) ortaya çıkacak en büyük negatif gücün adıdır. Hadislerde genelde bir kişilik olarak tasvir edilmektedir, ancak bu bir kişi olabileceği gibi, şiddete ve vahşete eğilimli, şeytani özelliklere sahip ve insanlara zulmeden bir ideoloji de olabilir. Yazının ilerleyen bölümlerinde de Deccaliyet bu yönü ile ele alınacak, tüm dünyaya etki eden sapkın bir fikir akımı olduğu gösterilecektir. Bu fikir akımı, adeta bir büyü gibi kitlelere etki eden, tüm saçmalığına ve yanlışlığına rağmen takipçileri olan ve hatta kendi içinde çeşitli mezhepleri bulunan bir akımdır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

RABBİM İBRET ALMAYI NASİP ETSİN KABİR ALEMİ...İZLEYELİM 571 De Bir Güneş Doğdu Yavrularını yılanın ağzından kurtarmaya çalışan cesur kuş Kıyamet Günü ve Azrailin Ölümü tüyleriniz diken diken olacak )

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Allah Öyle Bir Ses Vermiş Ki - Duyduğu Her Sesi Taklit Ediyor