Son Anlarında Cenneti Gören Şehit Bakın ne diyor!...

6377 izlenme11 Aralık 2017
Reklamlar

Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz. (Bakara 154)      Bu ayet-i kerime, şehitlere “ölü” dememizi yasaklamakta ve onların ölü olmadıklarını beyan buyurmaktadır. Begavi, Hazin ve Ruhu’l Beyan tefsirlerinin beyanına göre, bu ayet-i kerime Bedir şehitleri hakkında nazil olmuştur ki, onlar on dört kişi idi.

İnsanlar, Allah-u Teâlâ’nın yolunda öldürülenler için: “Filanca öldü, dünyanın lezzeti ve nimeti ondan geçti.” derlerdi. Bunun üzerine Cenab-ı Hak bu ayet-i celileyi indirerek, onların hakiki manada diri olduklarını ve ölü olmadıklarını açıkladı.

Şehitlerin ölü olmayıp diri olduğu hakikati Al-i İmran suresinde de şöyle beyan buyrulmaktadır: “Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler zannetmeyin! Bilakis onlar diridirler; Rab’leri katında rızıklanırlar. Allah’ın fazlından verdiği nimetlerle mutludurlar. Ayrıca, henüz kendilerine katılmamış olan şehit kardeşlerine de hiç bir korku ve keder bulunmadığı müjdesinin sevincini duymaktadırlar. Onlar, Allah’tan gelen bir nimet ve keremin müjdesi ile sevinirler. Muhakkak ki Allah-u Teâlâ müminlerin ecrini zayi etmez.” (Al-i İmran 169-171)

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çocuklardaki Cesarete Bakın BU VİDEOYU İZLEDİKTEN SONRA EŞİNİZE BAMBAŞKA BAKACAKSINIZ..! Kuşların Garip Hareketlerini Fark Etti ve Kayda Başladı Sonrasında Çığlıklarını Tutamadı! Annesine sopayla vuran adamı yere seren buzağı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Suda Yüzen Bir Yılan Gördüler Ama Yakından Bakınca Gözlerine İnanamadılar !